1.sat  8:00 - 8:40

5.sat 16:35 - 17:15

6.sat 17:20 - 18:00

LIKOVNI RADOVI UČENIKA 5.-8.RAZREDA

Terenska nastava “Vode u zavičaju”
Autor: Administrator , 12. 4. 2021.

Sunčan dan, 26. ožujka 2021. godine. Proljeće je stiglo!

Nakon godinu dana “korona” nastave i posebnih mjera koje nam ne dopuštaju terenske nastave na koje smo navikli, učenici i učenice 3.a i 3.c razreda, sa svojim učiteljicama Lidijom, Željkom i Marijanom, odlučili su konačno izaći u šetnju bližom okolicom. Povod za to su nam bile vode koje nas okružuju. Kako nam je bilo pročitajte pod opširnije.

Slojevito smo se obukli, uzeli naše ruksake s vodom i užinom i krenuli iz Škole prema Savskom nasipu. Prolazeći kroz naselje Prečko, prolaznici su nas veselo pozdravljali. Mislim da su i oni dijelili naše oduševljenje što ćemo učiti u prirodi.

Rijeka Sava dočekala nas je u svoj svojoj veličini. Iako Sava nije daleko, nekolicini učenika je to bilo prvi puta da su ovdje. Korito rijeke je bilo popunjeno vodom, no na nekim dijelovima je vodostaj bio dosta nizak. Tako smo ovu prirodnu plažu pokraj rijeke Save iskoristili za odmor i učenje. Bacivši grančicu u Savu, utvrdili smo na koju stranu rijeka Sava teče. Okrenuvši se u smjeru toka rijeke Save, odredili smo lijevu i desnu obalu. Promatrali smo i biljni svijet koji se tek budi. Neke grane su propupale, a neke već i prolistale. Uz rijeku Savu smo najviše primijetili listopadnog drveća.

Hodajući lijevom obalom rijeke Save, preko Savskog nasipa, došli smo do jezera Jarun. Okolica jezera je uređenija i već primjećujemo više ljudi koji voze bicikl, rolaju, trče ili samo uživaju na Suncu.

Smjestili smo se na samu obalu jezera Jarun te pojeli svoju užinu. Uživali smo u pogledu na divlje patkice koje su plivale jezerom. Čudili smo se kako su se galebovi s mora preselili na kontinent. Vjerojatno nalaze i neke ribice u jezeru kad ih tako puno ima!

Mirnoća jezera Jarun nas je sve oduševila. Sunce se ogledalo u jezeru. Pogledavši dno jezera uz rub obale, primijetili smo zeleni mulj koji se nakuplja na kamenčićima na dnu vode stajaćice. Znamo da tamo žive još manje životinje koje ne možemo vidjeti prostim okom.

Nekoliko zajedničkih fotografija i bilo je vrijeme da krenemo natrag u Školu. Kuharice su nas čekale s ručkom. smiley

U šetnji kraj jezera prošli smo pokraj konjičkog kluba i divili se konjima. Oduševljavale su nas ljubičice i tratinčice u travi.

Hodajući već peti kilometar prema našoj Školi, umorni i sretni, odlučili smo svakako još bar jednom posjetiti Jarun za kraj nastavne godine.

Marijana Kovačić