UČENICI OBILJEŽILI TJEDAN KNJIGE ZANIMLJIVIM OBRAZOVNO-KULTURNIM AKTIVNOSTIMA

Autor: Administrator , 24. 4. 2014.

Ovogodišnji TJEDAN KNJIGE obilježen je bogatim i zanimljivim aktivnostima. Više o svemu pod opširnije.

Povodom obilježavanja Svjetskog dana knjige i autorskih prava, u školskoj knjižnici organizirano je čišćenje i dezinfekcija knjižnog fonda. Mladi knjižničari, svojim trudom i predanim radom, iznova su potvrdili kako je prijateljstvo između njih i knjiga neraskidivo. *Hvala vam!*

24. travnja 2014. u popodnevnim satima u našoj školi održana je malena radionica "Čitanje s djecom" u kojoj su sudjelovali roditelji drugih i trećih razreda zajedno sa svojom djecom.

Tim povodom, a u svrhu poticanja ranog čitanja, čitanja u obitelji te promicanja kulture čitanja, učiteljice Snježana Hmura, Marija Marić i Irena Sedlar organizirale su zanimljivu interaktivnu radionicu u kojoj su uspješnim spajanjem pročitane riječi s ilustracijom, trenutak čitanja učinile iznimno važnim. Radionicu je u suradnji s učiteljicama vodila i školska knjižničarka.

Također, u školskoj nas je čitaonici posjetila poznata hrvatska spisateljica romana za djecu Nada Mihaljević. Autorica romana "Gospodar šećera", "Junaci prašnjavog tornja", "Zmajev zagrljaj" te već spomenutog "Anđeo plišanih igračaka", na vrlo je jednostavan i simpatičan način koristeći se učenicima lako shvatljivom i bliskom terminologijom, donijela dojmljive priče koje se kriju iza ovih zagonetnih naslova.

Za učenike četvrtih razreda organizirana je i radionica "Izrada knjižica brošurnim uvezom". Stručnom vodstvu radionice, gospodinu Zoranu Vidakoviću - nastavniku likovne kulture iz Đurđevca, pridružile su se i učiteljica Marijana Kovačić i školska knjižničarka. Učenici su kroz dvosatnu radionicu praktičnim radom usvojili vještine izrade i uveza jednostavnijih knjižica dobivši pregršt novih zanimljivih i kreativnih ideja kada i na koji način najbolje koristiti svoje male unikatne radove.

U petak, 25. travnja, učenici 6.b razreda zajedno s profesoricom hrvatskog jezika Mirjanom Miljković i knjižničarkom Milenom Jukić Bandić posjetili su Nacionalnu i sveučilišnu knjižnicu u Zagrebu. Upoznavanju s ovim središtem hrvatske kulture uz stručno vodstvo gospođe Amelije Žulj, uslijedila je i radionica "Liječenje i čuvanje knjiga" pod vodstvom izuzetno drage i ljubazne gospođe Karmen Jurišić, restauratorske majstorice. Učenici su naučili kako liječiti knjige ali i kako ih nikako ne bi trebalo liječiti te što je ono što nikako ne bi trebalo raditi ako svoje knjige želimo što duže sačuvati u svojim policama.Ovo druženje ne samo da je bilo izuzetno zanimljivo i poučno učenicima nego će savjeti i iskustva nesebično podijeljena s nama imati mnogo utjecaja u daljnjem djelovanju naše školske knjižnice.

Posebno zahvaljujemo dragim roditeljima Lasić koji su svojom dobrom voljom i svesrdnom pomoći  pridonijeli kako bi protekli "Tjedan knjige"  bio ovako bogat i sadržajan.