NASTUP POLAZNIKA MAKEDONSKOG JEZIKA U KAZALIŠTU U TRAVNOM

Autor: Administrator , 13. 10. 2014.

U petak 10. listopada u Kulturnom centru Travno održana je velika svečanost povodom Dana vijeća makedonske nacionalne manjine grada Zagreba. Svečanosti su prisustvovali mnogi važni uzvanici iz političkog i kulturnog života Hrvatske i Makedonije. Program je bio zanimljiv i raznovrstan, a naša škola se osobito ponosi nastupom naših učenika pod vodstvom učiteljice Despine Belčovska Velinska koji su u prepunoj dvorani kazališta  izveli dva igrokaza.

Također naš izborni makedonski ove godine obilježava deset godina postojanja u našoj školi, na što smo također osobito ponosni. Od šačice učenika koji su stidljivo počeli učiti makedonski jezik prije deset godina, broj se popeo na zavidnih 32.

Više o događaju pročitajte pod opširnije.

Nastup polaznika makedonskoga jezika u kazalištu Travno

Program je bio zanimljiv i raznovrstan, nastupio je MKD Ohridski biser, zatim zbor Čipkice te hrvatsko makedonski zbor Ezerki.

Naša škola se osobito ponosi nastupom naših učenika, polaznika izborne nastave makedonskoga jezika koji su u prepunoj dvorani kazališta  izveli dva igrokaza, Koj e najdrugar? i Vistinskata vrednost na prstenot. Igrokaze je pripremila učiteljica Despina Belčovska Velinski koja je sa svojim učenicima cijelu prošlu godinu njegovala scenski izraz na makedonskom jeziku što su učenici izvrsno prihvatili o čemu svjedoči i ovogodišnji rekordan broj učenika polaznika, ima ih trideset i dvoje.

Osim igrokaza, učenici sudionici Ljetne škole makedonskoga jezika u Ohridu, izradili su plakat i poklonili ga predsjedniku Vijeća Tomi Apostoloskom kao zahvalu što im je Vijeće omogućilo odlazak u Ohrid i sudjelovanje u radu Škole.

Budući da je makedonska gastronomija poznata širom svijeta, nakon kulturno- umjetničkog programa upriličen je domjenak na kojem su uzvanici mogli kušati makedonske, ali i hrvatske delicije tako da je doživljaj svečanosti bio potpun.

Nikolas Jarić, 6.b

OŠ Špansko Oranice, Zagreb