DAN ŠKOLE 2015.

Autor: Administrator , 7. 5. 2015.

Detalje o događaju pročitajte pod opširnije.

Tesline nevidljive sile spojile kralja Zvonimira te djecu Zagreba i Knina

„Svi smo mi jedno. Ljudi su međusobno povezani nevidljivim silama.“ (N. Tesla)

OŠ Nikole Tesle u petak, 15.5.2015., obilježava Dan škole na jedan sasvim poseban način: povijesnom predstavom o kralju Zvonimiru, izložbom Dodir prošlosti, izložbom foto grupe The best of 2014./2015., premijerom prvog kratkometražnog filma škole Savjest te humanitarnom akcijom tima Školskih volontera s ciljem kupnje didaktičkih igračaka za djecu Udruge invalida sv. Bartolomej iz Knina. Program započinje u 17:00 sati, a odvija se u prostorijama škole.

Od srpnja 2014.g. sudjelujemo u međunarodnom projektu Erasmus+ unutar kojega učitelji naše škole prolaze stručna usavršavanja u različitim državama Europske unije (Malta, Velika Britanija, Češka, Francuska, Njemačka). Pod krovnom temom Povećajmo UM – unutarnju motivaciju učenika, učitelji obogaćuju svoja znanja o inovativnim nastavnim metodama koje na kreativan i nov način učenicima omogućuju usvajanje novih znanja. Vođeni tom smjernicom, za središnju predstavu Dana škole dramatizirali smo krunidbu kralja Zvonimira čije autorstvo, scenografiju, kostimografiju i režiju potpisuju učenici uz mentorstvo učiteljice povijesti Dubravke Zavrtnik. U stvaranje i izvođenje predstave uključeno je stotinjak učenika od 1. do 8.razreda koji su ovim kreativnim načinom rada usvojili važne činjenice hrvatske povijesti i na vlastitom iskustvu doživjeli 11.stoljeće.

Izložba povijesnih predmeta Dodir prošlosti također je dio međunarodnog projekta Touch into the past koji se odvija putem novih tehnologija, točnije, putem e-Twinning portala, a unutar kojeg je na ovu temu ostvarena suradnja s učenicima iz Poljske, Turske i Grčke. Osnovni cilj projekta je spoznati važnost kulturnih običaja i tradicije proučavanjem prošlosti svojih predaka. Za uspješno ostvarivanje ovog projekta zaslužni su učitelji i učenici 3.razreda, njihovi roditelji i ostali članovi obitelji.

Izuzetno važan dio ovog događaja je i Humanitarna akcija za Udrugu invalida Sv. Bartolomej iz Knina koju je osmislio i organizirao tim Školskih volontera u suradnji s Vijećem učenika, a donacijama prikupljenim na Danu škole nastojat ćemo osigurati nove didaktičke igračke potrebne za odgojno-obrazovni rad Udruge. Toga dana očekujemo i njihov posjet našem gradu i školi u sklopu kojeg će ih mali volonteri naše škole povesti u obilazak gradskih znamenitosti, nakon čega će kao gosti sudjelovati u svim aktivnostima koje pripremamo za Dan škole. Inače, tim volontera nastao je uključivanjem škole u europski projekt Školski volonteri čiji je glavni nositelj Forum za slobodu odgoja, a tijekom kojeg je šest učitelja prošlo edukaciju o volonterstvu te se školi pridružilo pet studentica volonterki, a sve u cilju promicanja koncepta volontiranja i pomaganja drugima.

Već tradicionalno, na Dan škole svoje radove izlažu i učenici foto skupine naše škole, a ove godine projicirat ćemo i prvi kratkometražni film Savjest kojeg su snimili učenici pod mentorstvom Udruge Blank, a u sklopu projekta Medijska kultura u predgrađu.

Voljeli bismo da svojim dolaskom uveličate ovaj nama važan događaj.

S poštovanjem,

djelatnici i učenici OŠ Nikole Tesle

PROGRAM:

od 17:00 sati

• izložba „Dodir prošlosti“
  • premijera kratkometražnog filma „Savjest“
  • izložba Foto grupe „The Best of 2014./2015.“
  • druženje „S Teslom na kavu“

u 18:30 sati

• povijesna predstava „Kralj Zvonimir“