TESLINE NEVIDLJIVE SILE SPOJILE KRALJA ZVONIMIRA TE DJECU ZAGREBA I KNINA - DAN ŠKOLE

Autor: Administrator , 18. 5. 2015.

OŠ Nikole Tesle u petak, 15.5.2015., obilježila je Dan škole na jedan sasvim poseban način: povijesnom predstavom o kralju Zvonimiru, izložbom Dodir prošlosti, izložbom foto grupe The best of 2014./2015., prezentacijom rada elektroničkih sklopova, premijerom prvog kratkometražnog filma škole Savjest te humanitarnom akcijom tima Školskih volontera za djecu Udruge invalida sv. Bartolomej iz Knina. Više o događaju možete pročitati pod opširnije, ali i pogledati u TV reportaži koja je emtirana 28.5. na HRT1 u emisiji Društvena mrežahttp://www.hrt.hr/enz/drustvena-mreza/ .

„Svi smo mi jedno. Ljudi su međusobno

povezani nevidljivim silama.“ (N. Tesla)

Dan škole započeli smo već tradicionalnim sportskim susretima između učitelja i učenika.  U nogometnom susretu dječaci su pobijedili učitelje, dok su u odbojci pobjedu ipak odnijele učiteljice.

Večernji program započeo je u 17 sati otvorenjem izložbe povijesnih predmeta Dodir prošlosti koju su pripremili učenici, roditelji i učiteljice 3. razreda, izložbe fotografija učenika Foto grupe pod nazivom The best of 2014./2015. te prezentacije rada elektroničkih sklopova koje su izradili učenici viših razreda kroz nastavu tehničke kulture.

Pod nazivom S Teslom na kavu dragim je gostima svoja vrata po prvi puta otvorila i novouređena školska blagovaona u kojoj se moglo uživati u okrijepi uz glazbene nastupe učenika, ali i fotografirati sa slikom ovog velikog znanstvenika.  Još se jedna premijera odigrala toga dana – premijera prvog kratkometražnog filma škole Savjest kojeg su snimili i pripremili učenici 5. i 7. razreda, a pogledati ga možete na sljedećem linku: https://vimeo.com/user12359157

Za središnju predstavu Dana škole učenici su odigrali povijesnu predstavu Kralj Zvonimir čije autorstvo, scenografiju, kostimografiju i režiju potpisuju učenici uz mentorstvo učitelja. Stotinjak uključenih učenika pokazalo je brojnoj publici svoj višemjesečni rad koji je popraćen glasnim pljeskom.

Počasni gosti ovog nama važnog događanja bili su članovi Udruge invalida Sv.Bartolomej iz Knina koji su nas posjetili toga dana i u pratnji naših učitelja posjetili Zagrebački zoološki vrt, a navečer nas razveselili glazbenim nastupom na priredbi. Upravo je za njih ovaj Dan škole imao humanitarnu notu te ovim putem zahvaljujemo svima koji su svojim donacijama pomogli prikupiti 3.125,00 kuna s kojima ćemo Udruzi osigurati didaktičke igračke i materijale za rad.

HVALA SVIM UČENICIMA I DJELATNICIMA ŠKOLE KOJI SU MARLJIVIM RADOM DOPRINIJELI OBILJEŽAVANJU 39. DANA ŠKOLE! heart