SVIJEĆE ZA VUKOVAR I SUSRET S PREDSJEDNICOM

Autor: Višnja Mušnjak, 17. 11. 2015.

19.11.2015.  Dan je sjećanja na žrtvu grada Vukovara. Dan kada se prisjećamo kako su Hrvati branili svoju zemlju od neprijatelja... kako smo obilježili ovaj važan datum, pročitajte pod opširnije.

U školi smo se dogovorili da ćemo se s našom razrednicom naći pred Koncertnom dvoranom Vatroslava Lisinskog  u 18 sati. Oko 17 sati Dora, Luti, Dorina mama, moj tata i ja  krenuli smo tramvajem prema Vukovarskoj ulici. Bilo nam je baš zabavno. Kada smo došli do Koncertne dvorane Vatroslava Lisinskog, našli smo se s našom razrednicom. Nešto kasnije  stigla je i Lea sa svojim tatom. Svi zajedno gledali smo kako prolazi puno motorista u počast gradu Vukovaru.

Zapalili smo svijeće, a Lein tata, gospodin Darije Petković, profesionalni fotograf i nastavnik na Akademiji dramske umjetnosti u Zagrebu, fotografirao nas je. Tada je prolazila  predsjednica Republike Hrvatske, gospođa Kolinda Grabar-Kitarović i rukovala se s nama. Vojnici i policajci te vojni orkestar  stupali su prema pozornici.

Dijelili su se baloni te smo potrčale da i mi dobijemo barem jedan. Ja sam se nekako probila kroz gužvu i došla do balona. I  Lea također. Dora i Luti nisu imale sreće. Stajali smo svi zajedno i pričali. Lea je dala Dori balon da ga i ona malo drži. Dora je odjednom uskliknula, a balon joj je odletio. Lea nas je fotografirala kao pravi fotograf. Luti je držala balon tako čvrsto da i njoj ne odleti. Sjetile smo se da se možemo potpisati na balon. Dorina mama   dala nam je kemijsku olovku i razrednica je  napisala: ZAHVALA VUKOVARU, 17.11.2015., OŠ Nikole Tesle, Zagreb, 5.a, zajedno s našim potpisima.

Počela je  himna i svi smo mirno stajali i pjevali u sebi. Poslije himne još smo se kratko družili, pričali, slikali se i  pustili naš balon u zrak. Pozdravili smo se i svatko je otišao svojim putem kući.

Meni je bilo lijepo i bila sam sretna što sam nazočila obilježavanju Dana Vukovara, kao i moje prijateljice te naša draga razredrednica.

I REĆI ĆU VAM JOŠ SAMO JEDNU STVAR:

ZAPAMTITE VUKOVAR!

Nera N., 5.a