7.  sat: 13.20 - 14.05

8. sat   14.10 -14.55

9. sat  15:00 - 15:45

IZLOŽBA TRAGOVI PROŠLOSTI
Autor: Administrator , 23. 5. 2019.

Učenici trećih razreda naše škole aktivno su cijele nastavne godine radili na nacionalnom eTwinning projektu Istraživači prošlosti. Projekt su zajedno osmislile učiteljica Višnja Mušnjak (OŠ Nikole Tesle) i učiteljica Anka Vukša (OŠ Prečko) nakon uspješne suradnje kroz prošlogodišnji eTwinning projekt Vršnjaci iz kvarta. U projekt su pozvale cijeli tim učiteljica trećih razreda iz obje škole.

Osnovni cilj eTwinning projekta Istraživači prošlosti bio je istražiti i spoznati zanimljivosti iz prošlosti. Kroz projekt su učenici naučili  razlikovati prošlost, sadašnjost i  budućnost na temelju događaja iz vlastite prošlosti, prošlosti svojih predaka te prošlosti rodnog grada i zavičaja. Zanimljivim aktivnostima istražili su vlastitu prošlost, izradili svoje obiteljsko stablo te lente prvog desetljeća svoga života. Uočili su i prepoznali izgled i posebnost svoje zavičajne regije kroz prošlost i sadašnjost. Spoznali su važnost očuvanja tradicije i narodne baštine te razvijali ljubav i poštovanje prema zavičaju, a pri tom uočavali i uvažavali posebnosti tuđeg zavičaja. Usavršili su svoje komunikacijske i prezentacijske vještine kroz neposrednu komunikaciju i putem digitalnih alata.

Tijekom cijele godine učenici su vrijedno pronalazili i sakupljali stare predmete iz prošlosti te na taj način stvarali etnozbirku kao pripremu za završnu izložbu Tragovi prošlosti koja je realizirana u petak 24. svibnja 2019.  u Društvenom domu Prečko. Izložba je ujedno bila jedna od aktivnosti vezanih  uz obilježavanje Dana susjeda u našem kvartu.

Djelić atmosfere s izložbe Tragovi prošlosti možete pogledati u sljedećem videozapisu: