1.sat  8:00 - 8:40

6.sat 17:20 - 18:00

LIKOVNI RADOVI UČENIKA 5.-8.RAZREDA

HRVATSKI PRAVOPIS

Hrvatski pravopis Instituta za hrvatski jezik i jezikoslovlje od 27. lipnja 2013. godine dostupan je na: http://pravopis.hr/

ORGANIZACIJA NASTAVE u ŠK.GOD. 2020./2021.
Autor: Administrator , 3. 9. 2020.

Nastava započinje u ponedjeljak, 7. rujna 2020. godine i dok postoje odgovarajući uvjeti odvijat će se po A modelu – nastava u školi.

Hrvatski zavod za javno zdravstvo i Ministarstvo znanosti i obrazovanja izdali su Upute za sprječavanje i suzbijanje epidemije COVID-19 (nalaze se u prilogu ove obavijesti) kojih se moramo pridržavati u najvećoj mogućoj mjeri.

Upravo tim Uputama smo se vodili prilikom odlučivanja o organizaciji nastave za ovu školsku godinu.

Sukladno Uputama pridržavamo se sljedećeg:

1. Svi učenici od 5. do 8. razreda te sve odrasle osobe nose maske na licu. Kretanje po školi je dozvoljeno isključivo s maskom te nakon dezinficiranja ruku na ulazu u Školu.
  2. Nakon ulaska u školu učenici odlaze do garderobe/ormarića, obuvaju čistu obuću, skidaju jakne te peru ruke sapunom i vodom prije ulaska u učionicu.
  3. Roditelj ne dolazi u pratnji djeteta ako ima simptome zarazne bolesti i dovodi dijete do ulaza u školu te ne ulazi u školu, osim roditelja učenika 1. razreda koji mogu dovoditi dijete do učionice tijekom prvog tjedna nastave.
  4. Dijete ne dolazi na nastavu ukoliko: ima simptome zarazne bolesti (povišena temperatura, kašalj, poteškoće u disanju, poremećaj osjeta njuha i okusa, grlobolja, proljev, povraćanje), ima izrečenu mjeru samoizolacije, ima saznanja da je zaraženo s COVID-19.

Posebno je važna zaštita učenika koji su u rizičnim skupinama te molimo roditelje čije dijete je izrazito vulnerabilno ili dijeli kućanstvo s izrazito vulnerabilnom osobom da se obrate svom liječniku i utvrde može li dijete pohađati nastavu u školi te o tome što prije obavijeste djelatnike škole.

5. Škola će redovito koristiti sva sredstva za održavanje higijene i sprečavanje zaraze, a sukladno dobivenim Uputama nadležnih institucija.

6. Molimo vas da budete odgovorni i van školskog života kako bismo jedni drugima olakšali provođenje epidemioloških mjera sukladno preporukama HZJZ.

ORGANIZACIJA PRVOG NASTAVNOG DANA – 7.9.2020.

Učenici 1. razreda

Učenici prvog razreda u pratnji jednog roditelja ulaze na glavni ulaz škole gdje ih čekaju ravnateljica i učiteljice. Raspored dolaska razrednih odjeljenja je sljedeći:

RAZREDNI ODJEL

VRIJEME DOLASKA

ULAZ

1.a

14:00 sati

1.b

14:30 sati

1.c

15:00 sati

1.d

15:30 sati

glavni ulaz škole

Roditelje će u holu škole pozdraviti ravnateljica, dobit će popis potrebnog školskog pribora i termin 1. roditeljskog sastanka. Djeca će u pratnji učiteljica ući u učionice gdje preuzimaju udžbenike (potrebno je stoga ponijeti praznu školsku torbu). Prvi dan nastave neće biti organiziran produženi boravak niti prehrana. Roditelji obavezno nose maske, dezinficiraju ruke, mjere temperaturu te se pridržavaju socijalne distance.

Učenici 2., 3., 4., 5, 6., 7. i 8. razreda

Prvog nastavnog dana učenici ostalih razreda dolaze na nastavu po sljedećem rasporedu:

RAZRED

VRIJEME DOLASKA

ULAZ

2.abcd

8:00 sati

ulaz produženog boravka

3.abc

8:45 sati

ulaz produženog boravka

4.abc

9:35 sati

5.abcd

8:00 sati

6.abcd

8:45 sati

7.abc

9:35 sati

8.abc

10:25 sati

glavni ulaz škole

Tijekom prvog nastavnog dana održat će se tri nastavna sata. Svi učenici će dobiti detaljnije informacije o nastavnom tjednu i školskoj godini općenito, kao i preuzeti udžbenike.

Važno! Prema dobivenim Uputama, učenici viših razreda moraju nositi maske na licu, dok svi učenici škole po ulasku u prostor škole moraju obuti čistu obuću.

Dakle, obavezno je ponijeti

• pribor za pisanje
  •  informativku/bilježnicu
  • torbu za udžbenike
  • čistu obuću/papuče
  • masku za lice (odnosi se na učenike 5.-8. razreda).

Prvog nastavnog dana neće biti organizirani program produženog boravka i prehrana za učenike.

ORGANIZACIJA NASTAVE OD 8.9.2020.

Kako bismo se pridržavali razmaka i omogućili sigurnost i zdravlje učenicima, a opet vodeći brigu da se odvija na što normalniji način, nastava će od 8.9.2020. biti organizirana na način da će 1., 2. i 3. razredi biti uvijek u jutarnjoj smjeni, dok će ostali razredi mijenjati smjene. Detaljnije informacije ćemo objaviti uskoro.

Učitelji i djelatnici OŠ Nikole Tesle