7.  sat: 13.20 - 14.05

8. sat   14.10 -14.55

9. sat  15:00 - 15:45

HRVATSKI PRAVOPIS

Hrvatski pravopis Instituta za hrvatski jezik i jezikoslovlje od 27. lipnja 2013. godine dostupan je na: http://pravopis.hr/

JUMICAR- Program prometne kulture za najmlađe
Autor: Administrator , 2. 4. 2019.

29.3.2019. učenici drugih razreda sudjelovali su u predavanju o pravilima ponašanja u prometu i radionicama prve pomoći i zaštite od požara.

Detalje možete pročitati u rubrici opširnije.

Svim sudionicima zahvaljujemo na trudu i provođenju ovog preventivnog programa!

Zanimljivo predavanje o sigurnosti cestovnog prometa održala je stručna služba Programa prometne kulture za najmlađe. Kroz multimedijsko predavanje sudionicima je objasnila značenje prometnih znakova i osnovna prometna pravila, a mališani su često imali ruke u zraku.

Edukacija ne bi bila potpuna bez radionice Jumicar-prve pomoći koju je vodio gospodin Domagoj Štetner. On je učenike  upoznao s osnovama pružanja prve pomoći kod lakših ozljeda te s njima vježbao ispravne pozive hitne medicinske pomoći i načine zaustavljanja lakših krvarenja. Učenici su upoznati s osnovnim djelatnostima Crvenog križa.

Čak dva vatrogasna tima (DVD Jarun i DVD Prečko) ujedinila su svoje snage i održala sjajnu radionicu: učenicima su pokazivali vatrogasnu opremu i strpljivo pomagali svima koji su poželjeli obići vatrogasno vozilo i okušati se u pokretanju vatrogasne sirene, a najveće oduševljenje izazvala je demonstracija gašenja požara. I treća radionica – vježba s članom spasilačkog K9 tima Ramosom.