7.  sat: 13.20 - 14.05

8. sat   14.10 -14.55

9. sat  15:00 - 15:45

HRVATSKI PRAVOPIS

Hrvatski pravopis Instituta za hrvatski jezik i jezikoslovlje od 27. lipnja 2013. godine dostupan je na: http://pravopis.hr/

PREDSTAVA ZANIMLJIVIJA OD LEKTIRE
Autor: Administrator , 15. 4. 2019.

U Gradskom kazalištu Žar ptica već je deset godina na repertoaru vrlo posjećena predstava Sasvim sam popubertetio. U petak 5. travnja 8. a i  8. b razred išli su u kazalište  u pratnji razrednica M. Miljković i D. F. Belinić.

U predstavi je prikazan život jednog sasvim običnog dječaka u „osjetljivoj dobi“. Pored glavnog lika Luke imamo i njegovu majku, Martinu, Mihaelu, Zvjezdanu, Mirjanu, Beru i susjeda Wallera. Svaki lik u nekom dijelu predstave izgovara unutarnji monolog o problemima koji ga muče, pa se dobiva osjećaj kao da se nalazimo u „njihovim glavama“. Gledatelji su i sami u dobi glavnog lika te se lako mogu poistovjetiti s njim, a onda su te situacije humoristične.

Ovo je bila dvjestota izvedba predstave, nastale prema  istoimenoj knjizi poznate hrvatske književnice za djecu Sanje Pilić, koja je također bila na jubilarnoj izvedbi. Predstava je bila zanimljiva i dinamična, glavni glumac Jan Kerekeš uvjerljiv, a cijeli glumački ansambl odlično uigran.

U svakom slučaju preporučujem svima da pročitaju knjigu i pogledaju predstavu.

Leona, 8. a