7.  sat: 13.20 - 14.05

8. sat   14.10 -14.55

9. sat  15:00 - 15:45

HRVATSKI PRAVOPIS

Hrvatski pravopis Instituta za hrvatski jezik i jezikoslovlje od 27. lipnja 2013. godine dostupan je na: http://pravopis.hr/

Sve što trebaš jest paziti, maziti i voljeti
Autor: Administrator , 2. 5. 2019.

Sa svojim razrednicima Kristinom Tkalec i Davidom Duvnjakom te profesoricom Hrvatskog jezika Mirjanom Miljković, 5. a i 5.c pogledali su predstavu pazi.mazi.voli u Gradskom kazalištu Mala scena. Krenuli smo poslije 2. sata u  ponedjeljak 8. travnja.

Predstava govori o bratu  i sestri koji su pronašli psa. Roditelji su mislili da se Juraj i Lea ne mogu brinuti ni sami za sebe, a kamoli za psa Čupka. I tako je Čupko završio u skloništu za napuštene životinje. Juraj i Lea nisu htjeli odustati,  nagovorili su roditelje da odu u sklonište za životinje i promijene jedan pseći život nabolje.

Na satu Hrvatskog jezika  rješavali smo listiće u vezi s predstavom, a trebali smo napisati i sastavak o našemu kućnom ljubimcu, ili ako ga nemamo, o ljubimcu kojega bismo željeli imati.

Predstava je na mene ostavila snažan dojam jer ima  važnu pouku: Nemoj kupovati ljubimce, već ih udomi  i time spasi nečiji život!

Volim životinje, ja sam također udomila svoga psa. Nadam se da će ova  predstava osvijestiti ljude o potrebnoj brizi za napuštene životinje.

Koni, 5.c