« Srpanj 2014 »

FINALISTI NATJEČAJA ZA LOGOTIP ŠKOLE 2013.

• 1.  sat:  8.00 - 8.45

• 2.  sat:  8.50 - 9.35

• 3.  sat:  9.45 - 10.30

• 4.  sat:  10.40 - 11.25

• 5.  sat:  11.30 - 12.15

• 6.  sat:  12.20 - 13.05

• 7.  sat:  13.15 - 14.00

Terenska nastava

GORNJOGRADSKE PRIČE

Ožujak 2014. - Učenici trećih razreda sa svojim učiteljicama bili su na terenskoj nastavi i sudjelovali u gornjogradskim pričama. Nastavu su počeli vožnjom tramvajem... što su sve obišli i kako su se proveli, pogledajte pod opširnije.

Nastavu su počeli vožnjom tramvajem. Na Gornji grad popeli su se Uspinjačom gdje su ih dočekali voditelji programa.

Učenicima su podjelili cehovske pregače i priče su krenule. Šetnjom po Gornjem gradu susreli su kralja Belu IV.koji im se zahvalio što su ga spasili od Tatara  , Mandušu - kći Lotrščaka koja im je pričala legendu o dva posvađana brata, patera Petra Vragovića koji im je ispričao priču o počecima školstva na Gradecu, Magdu Paprenjarku koja im je pričala o Dori Krupićevoj te Petricu Kerempuha koji ih je posjetio na Seljačku bunu i Matiju Gupca.

Nakon šetnje otišli su u Atelije Meštrović koji su razgledali i naučili jako puno o djelima poznatog kipara Ivana Meštrovića. U Atelijeu su kao pravi cehovski meštri izrađivali narukvice od kože. Preko Kamnitih vrata spustili su se do Trga bana Josipa Jelačića i Mc Donaldsa gdje su se okrijepili. Zadovoljni i umorni vratili su se tramvajem u naše prelijepo Prečko.

MALI PRIRODOSLOVCI U POSJETI ETNOGRAFSKOM MUZEJU

17.12.2013. - U sklopu izvannastavne aktivnosti "Mali prirodoslovci", učenici 2. i 3. razreda posjetili su Etnografski muzej. Nakon učenja, prošetali su gradom i doživjeli pravi ugođaj Adventa. Na Trgu bana Jelačića dočekao ih je sv. Nikola koji ih je ugostio u svojoj kućici, vilenjak ih je počastio ukusnim, toplim napitkom, a Kiarina mama bajaderama. :)

Terenska nastava u Maksimiru - Kontinentalna listopadna šuma

Učenici 6. razreda bili su na terenskoj nastavi u Maksimiru 27. listopada 2009.

Nastavu su organizirale profesorice: Jasminka Možgon Jarić i Šefika Trbojević (hrvatski jezik), Anđela Pavić Mišura (matematika), Dijana Škrobica (engleski jezik) i Suzana Kovač (priroda).

Učenici su bili podijeljeni u pet grupa, kod svake profesorice 30 minuta.

Zadaci pojedinog predmeta:

HRVATSKI JEZIK- na tekstovima o biljkama listopadne šume odrediti vrste riječi, upoznati božikovinu kao zaštićeni grm i simbol Božića

ENGLESKI JEZIK- tablica sa životinjama i njihovim prilagodbama na engleskom jeziku; napraviti igrokaz u paru

MATEMATIKA- mjeriti visinu stabla te vježbati razlomke i decimalne brojeve

PRIRODA- prepoznavati biljke kontinentalne listopadne žume, skupljati ih za herbarij, skupljati kukce za ekološki sustav u boci i gujavice za stvaranje humusa, određivati životne uvjete na staništu (temperaturu, vlažnost zraka, naoblaka, kiselost tla,... )

Nastava je protekla u radnoj atmosferi!