> O školi  > Povijest
Učenici, profesori, postignuća

Školske godine 1976./1977. škola ima 708 učenika raspoređenih u 25 odjela te 38 učitelja razredne i predmetne nastave uključujući ravnatelja i pedagoga škole. Broj učenika povećava se tijekom godina te šk. god. 1984./1985. dosiže maksimalan broj od 1279 učenika u 43 razredna odjela. Škola tada radi u tri smjene.

Slijedećih godina broj učenika se sustavno smanjuje da bismo šk. god. 2007./2008. imali svega 536 učenika raspoređenih u 24 odjela i 51 učitelja uključujući ravnatelja i stručne suradnike te učiteljicu makedonske dopunske škole Despinu Velinsku. Radimo u jednoj smjeni.

Škola se oduvijek isticala bogatom kulturnom i javnom djelatnošću te velikim brojem izvannastavnih aktivnosti.

Velik je broj vrsnih učitelja doprinio da ime OŠ Nikole Tesle postane poznato u gradu Zagrebu, širom Hrvatske, ali i u svijetu. Među njima se svakako ističe Tea Odobašić, prof. hrvatskoga jezika koja je za izuzetne rezultate u nastavi te unaprijeđivanje izvannastavnih aktivnosti i umjetničko-pedagoškoga rada s djecom i mladima nagrađena Nagrado grada Zagreba 1988. godine.

Glazbeni pedagog Dražen Varga godinama je uspješno vodio školski zbor i tamburaški orkestar škole, a krunu njegova rada  predstavljaju medalje osvojene na Glazbenim svečanostima hrvatske mladeži u Varaždinu 1988. i 1989. g. te Festivalu tamburaške glazbe u Osijeku 1989., 1995. i 1996. godine. Uspješne nastupe na gradskim i državnim smotrama ostvarivala je i folkolorna grupa škole čiji će članovi još godinama nastavljati plesati u Folklornom ansamblu KUD-a Croatia iz Prečkog.

Posljednih desetak godina škola prati ubrzani razvoj informatičke znanosti.

U školi je 1997. g. otvorena moderna računalna učionica u kojoj je centar za praćenje vremenskih i ekoloških prilika u okviru međunarodnog programa GLOBE (GLOBALNO UČENJE I OPAŽANJE ZA DOBROBIT OKOLIŠA).

Iste godine pokrenut je izvannastavni projekt medijske kulture Radio 5+ koji vode Tea Odobašić, prof., Dario Odobašić i Jadranka Babić, prof.

Počinje se emitirati prva radijska emisija na internetu.

Pod pokroviteljstvom dr. Franje Tuđmana počeli su susreti hrvatskih GLOBE škola. Otvorenju 1. susreta u našoj školi nazočio je izaslanik predsjednika ministar prosvjete i športa Božidar Pugelnik.

1999. g. UNESCO organizira natjecanje na internetu TIME na kojem sudjeluju i naši učenici te u vrlo jakoj konkurenciji između 54 škole osvajaju 4. mjesto.

2000. g. škola postaje privremena članica CARN-eta koji je omogućio 24-satno emitiranje Radija 5+ na internetu.

Iste godine uključujemo se uključujemo se u projekt Europskih škola koje promiču zdravlje.

Škola je svečano proslavila 25. obljetnicu 2001. g. Program je vodila TV voditeljica Suzana Paradačer, bivša učenica naše škole, a u programu su sudjelovali nekadašnji učenici Tamara Magud- Cipek, operna pjevačica, Olga Pakalović i Dražen Čuček glumci te Zvonka Škreblin i Tamara Živko- Berec, balerine.

2002.g. učiteljica matematike Danica Puljiz dobiva Ministrovo priznanje za uspješan, kvalitetan i kreativan rad s učenicima.

2003. g. mladi plesači hip-hopa i break-dance-a sjajni su promotori projekta “Dobrim građanstvom protiv nasilja”. Hip-hop formacija I Kristijan Križić, plesač break-dance-a sudjeluju na Svjetskom prvenstvu u Bremenu.

Iste godine sudjelujemo na Svjetskoj učeničkoj GLOBE konferenciji u Šibeniku. Voditeljice su učiteljice Andreja Belošević i Vedrana Madunović.

2004. g. naša je škola proglašena Školom Foruma za slobodu odgoja, a priznanje Učitelj Foruma za slobodu odgoja dobila je učiteljica Andreja Belošević.

2005. g. pobijedili smo na natjecanju TIME u jakoj međunarodnoj konkurenciji kao jedina osnovna škola.

Vlada RH, Ministarstvo znanosti, obrazovanja i šport, Hrvatski telekom i Carnet u našoj su školi predstavili nove projekte značajne za hrvatsko školstvo. Predsjednik Vlade RH dr. Ivo Sanader predstavio je mogućnost da svaki učenik ima besplatan pristup internetu te je svakom učeniku osnovne i srednje škole u Hrvatskoj dodijeljena e-mail adresa.

Škola počinje s radom u jednoj smjeni.

2006. g. u povodu 30. obljetnice rada OŠ Nikole Tesle dobila je Nagradu grada Zagreba za iznimne rezultate u odgojno-obrazovnom radu te promicanju hrvatskog osnovnog školstva u Europi i svijetu.

> O školi  > Povijest