7.  sat: 13.20 - 14.05

8. sat   14.10 -14.55

9. sat  15:00 - 15:45

Posjet azilu u sklopu Tjedna dobrote i Svjetskog dana zaštite životinja
Autor: Administrator , 24. 10. 2019.

9. listopada 2019. učenice Tea (8.c), Tara (8.b), Lana, Lara i Andrea (6.b) posjetile su azil Noina arka u pratnji učiteljica Romine Dubajić, Kristine Tkalec i Petre Brbore Smrdelj. Naš je zadatak bio odnijeti sve što smo skupili u Tjednu dobrote, a čiji je dio bio i Svjetski dan zaštite životinja koji se obilježava 4.listopada.

Mnoštvo donacija uključivalo je 25 vreća pseće hrane, veliku košaru s igračkama i zdjecama, košaru s konzervama i veliku vreću s dekama.

Azil se nalazi u mjestu Dumovec, manji je azil i nema dovoljno novaca kako bi  se brinuo o napuštenim i bolesnim psima.

Bliži se zima, psi nemaju osnovne uvjete za život, stoga smo im mi uskočili u pomoć. Cijela škola je skupljala kako bismo pomogli slabijima od nas.

Dolaskom u azil preplavila su me dva osjećaja - tuga, jer mi je bilo teško ih vidjeti bez doma, u kavezima, na betonu, ali i sreća - jer sam znala da smo im pomogli našim donacijama. Veselo su nas dočekali, mahali su repovima i jedva čekali da ih podragamo.

Drago mi je da je naša škola pokazala kako ima veliko srce. Nadam se da ćemo ovo organizirati i sljedeće godine.

Hvala svima na sudjelovanju! yes

Lana, učenica 6.b